Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

BOLU - MerkezBOLU - Merkez
KARCAKARCA
KÖYÜKÖYÜ
wwwwww
.karcakoyu..karcakoyu.
comcom
HENCEPLER KÖPRÜSÜNÜ YİNE SEL ALDI

HENCEPLER KÖPRÜSÜNÜ YİNE SEL ALDI


defa gösterilmiştir
KOMŞU KÖYÜMÜZ HENCEPLER MAHALLESİNE GİDEN YOL BAĞLANTISI KESİLDİ.

        Komşu Köyümüz Hencepler Mahallesinin bağlantı yolu olarak kullanılan Hencepler köprüsü nü yine sel aldı.
        Her yıl aynı olay olup  köprünün tekrar tekrar yapılması, köy halkının emeği, kendi kaynakları ile her yıl gerekli malzemeyi tedarik etme gayretleri bir ilk bahar ayında yine heba oldu. Karca Köyümüz ile de bağlantı sağlayan köprünün artık kalıcı ve günümüz şartlarına uygun olarak yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Köprüyle ilgili basında Haberi okuyunuz. (Haber kaynağı Bolu Expess)

KÖYLÜ'NÜN KÖPRÜ ÇİLESİ

Bolu Mudurnu ilçesinin Sarpıncık Köyünün Hencepler Mahallesi Mudurnu ile Seben?i ayıran yol üzerinden yaptıkları geçici köprünün her yıl kış aylarında sele kapılarak yok alması nedeniyle büyük zorluklar yaşıyorlar. Mevcut yolun heyelan ve yol kayması nedeniyle kullanamayan köy halkı şimdi köylerine ulaşmak için Aladağ çayındaki suların azalmasını ve yolda tadilat yapılmasını bekleyecek.

Aynı zamanda köye ulaşımı 6-7 kilometre kısaltan ve riski olmayan bu yolu kullanmak isteyen köy halkı alternatif yol olarak belirledikleri bu köprünün Aladağ çayının debinin artması nedeniyle sele kapılmasına da engel olamıyorlar. Köye ulaşım için önem arz eden bu yolda kalıcı bir çalışma isteyen Sarpıncık Köyü Hencepler Mahallesi sakinleri geçtiğimiz gün geçen yaz yaptıkları büzlü köprünün yok olmasına yine engel olamadılar. 

Yazın yoğun kullanılan dere üzerindeki bu geçişi yeniden yapmak isteyen Hencepler köyü halkı suların azalmasını bekleseler de, bu bölüme kalıcı bir çözüm için devletten destek bekliyorlar. Köye ulaşımın sağlandığı ana yoldaki heyelan ve yol kayması nedeniyle bu geçişi kullanamayan köy halkı şimdilerde köylerine nasıl ulaşacaklarını kara kara düşünüyor.

İlk yorum yapan siz olun!

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,2539

© 2013 karcakoyu.com
KARCA KÖYÜ WEB SİTESİ http://www.karcakoyu14.com

Tam Ekran